Üyelerimizi Dinliyoruz: Yasemin Hür

hurBize kendinizden bahseder misiniz?

Yasemin Hür, PMP, Profesyonel Koç, Kurum İçi Eğitmen, NLP uzmanı (Mart 2013 Master Trainer)

 

1993 yılından beri iş hayatındayım. Ürün ve proje geliştirme üzerinden, stratejik marketing, kalite yönetimi, kurumsal eğitim ve gelişim yönetimi çalışma alanlarım arasında sayabilirim.

 

Çalışma hayatımın durakları Bremen, İstanbul, Hamburg, Berlin, Londra, Zurich ve Mayıs 2011 yine İstanbul. Almanya’da işletme ve iş yönetimi okudum. İsviçre’de uluslararası iş yönetimi masterımı aldım (MBA).

 

Koçlukla nasıl tanıştınız?

2006 yılında Almanya’da Airbus firmasındaki görevimde tanıştım. 2008 yılına kadar olan sürecimde Hamburg, Berlin,Londra ve Zurich olmak üzere profesyonel koç ve kurum içi yönetici koçu ve eğitim danışmanı olarak sürecin ilk basamağını tamamladım.

 

Koçluk felsefeniz nedir?

Elmastıraş gibi, koçinizin kaynaklarını ortaya çıkartıp, içinde yatan cevheri parlatmasını sağlamak.

 

Hangi alanlarda koçluk hizmeti veriyorsunuz?

Mesleki Koçluk eğitimi, Kurumsal Koçluk, Kariyer ve Eğitim Koçluğu, Supervizyon ve Mentörlük.

 

Koçluk hizmeti verdiğiniz kişiler en çok hangi konuda size başvuruyor?

Kariyer ve Eğitim Koçluğu, Mentörlük

 

Türkiye’de Koçluğun gelişimi hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

Türkiye’de profesyonel koçluğun yapılanması ve ulusal kimlikli bir platform oluşturdukları için Sayın Çağlar Çabuk ve dostlarının girişimleri için öncelikle teşekkür etmek istiyorum. KPD bu sene 2’ci yaşını kutluyor.

Farklı mecraları ve ekolleri de birleştirerek Profesyonel Koçluğun ne anlama geldiği, ne yaptığı, nasıl yaptığı veTürkiye’de yaşanan terapist, danışman, koç üçgenindeki yerimizin nerede olduğu bir bilinçlendirme seferberliği içerisindeyiz. Terapist/danışman/koç arasındaki farkın ne olduğunu yaygınlaştırılmasını sağlamak. Bilinçlendirme sürecine eşlik eden koçluğun ulusal anlamda meslek olarak kabul edilmesi de ayrıca büyük katkı sağlayacaktır.

Oluşturulacak standart ve kriterlerle beraber süpervizyonun da yerini bulacaği ve önem kazanacağı kanısındayım.

 

Koçluk Platformu Derneği‘nden nasıl katkı alıyorsunuz? KPD ile neler yapıyorsunuz?

 

Aidiyet sağlayıp, gelişmemi sağlıyor.Gönüllülük çalışmaları sayesinde hem kendime farklı bakış açılarından görmeyi sağlıyorum, hem de başkalarına katkı bulunabildiğimi görünce, artı değerler katıyor. Kazanımlarınız, kazanımlarımdır.

 

Hizmetinizi nasıl duyuruyorsunuz? Hizmet almak isteyen kişiler size nasıl/nereden ulaşabilir?

 

Eğitim ilanları, Jobnak gibi portallarda duyurularımız var, onun dışında oluşturduğumuz adres bankasından faydalanıp, e-mail yoluyla duyurularımızı yapıyoruz. Sosyal medyada twitter, facebook, linkedin vs. yer alıyoruz. Etkinliklere katılıp, orada görüşmeler yapıp, kendimizi tanıtıyoruz. Onun dışında referanslar, çözüm ortaklıkları çalışmalarımızı destekliyor.

 

Web:

www.hurcoachacademy.com

 

Twitter:

@FreeCoach34 , @DigiBo

 

Facebook:

http://www.facebook.com/hayat.degisir

Vermek istediğiniz bir mesaj var mı?

John Dewey’e ait çok sevdiğim özlü bir söz var. Birinin neye uygun olduğunu bulmak ve ona fırsat sağlamak, mutluluğun anahtarıdır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir