Üyelerimizi Dinliyoruz: Özlem Sivrioğlu

sivrioglu1 Şubat 2013

Bize kendinizden bahseder misiniz?

1974 Ankara doğumluyum. ODTÜ Mühendislik Fakültesi mezuniyetimi takip eden Ankara Havacılık sektörü iş deneyimim ardından General Elektrik şirketinin Havacılık Teknoloji Merkezinde çalışmak üzere  İstanbul’a yerleştim. 15 yılı aşkın profesyonel kariyerimde, önce; Havacılık sektöründe müdendislik, üretim, araştırma geliştirme ve kalite süreçleri tasarımı, yerel ve uluslararası ekiplerin ve teknolojilerin liderliği, kurumsal eğitim ve gelişim programları yöneticiliği ardından; Netaş ailesine katıldım. Telekom ve Bilişim sektöründe Eğitim ve Kişisel Gelişim, Araştırma Geliştirme Stratejileri, İnovasyon ve Verimlilik, İş Süreçleri ve Kalite alanlarında liderlik yaptım. 2008 yılında Altı Sigma Kara Kuşak ünvanı aldım, 2012 yılında 4B Koçluk Programına katıldım.

Koçlukla nasıl tanıştınız?

2010 yılı KPD kuruluşu çalışmaları sırasında yakın bir dostum vasıtasıyla sevgili Çağlar Çabuk ve ekibi ile tanıştım. İlişkimizi ve işbirliğimizi farklı boyutlarda bugüne kadar derinleştirerek taşıdık. Bu güzel birlikteliğin uzun soluklu olmasını diliyorum…

Koçluk felsefeniz nedir?

Kişilerin halihazırda içinde bulundukları durum ile olmak istedikleri durum arasındaki boşlukları kapatabilmeleri için katalizör görevi görebilmek.

Hangi alanlarda koçluk hizmeti veriyorsunuz?

Henüz tamamladığım koçluk programından kazandığım beceriler çok tazeler. Şimdiye kadar çalışma hayatımda yada özel yaşantımda olsun koçluk yaptığıma ve halen yapmakta olduğuma inanıyorum ancak buna “koçluk hizmeti” diyebilmek için bu taze becerilerin var olanların üzerinde olgunlaştırılması gerektiğine inanıyorum ve çabalarım bu yönde.

Koçluk hizmeti verdiğiniz kişiler en çok hangi konuda size başvuruyor?

Performans, kariyer ve seçimleri konularını deneyimledim diyebilirim.

Türkiye’de Koçluğun gelişimi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Meslek standartları arasında yerini aldığında hem öğretisinin hem de çıktılarının, kalite ve yaygınlık açılarından, birkaç seviye birden yükseleceğini düşünüyorum.

Koçluk Platformu Derneği’nden nasıl katkı alıyorsunuz? KPD ile neler yapıyorsunuz?

Eğitimler benim için çok değerli.

Hizmetinizi nasıl duyuruyorsunuz? Hizmet almak isteyen kişiler size nasıl/nereden ulaşabilir?

Henüz “Koçluk Hizmeti”mi duyurmuş değilim ama isteyen kişiler benimle Linkedin vasıtası ile iletişime geçebilirler.

tr.linkedin.com/pub/özlem-sivrioglu/9/b5a/3ba/

Vermek istediğiniz bir mesaj var mı?

KPD’ye gönül ve emek veren herkese teşekkür ediyorum…

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir