Üç eğitim – Üç yetkinlik

Geçtiğimiz Ocak ayında yayınladığımız makalede 2016 yılı için “üyelerimize somut fayda” yaratacak etkinlik ve eğitimler yapmak yönünde bir amaçtan bahsetmiştik. Aradan geçen 4 ay içinde üç önemli eğitim gerçekleştirerek bu amaca doğru önemli bir adım attık. 

İlk olarak Danışma Kurulu üyemiz tecrübeli yönetici koçu Ahmet Tamtekin “Duygu Sihirbazı” isimli eğitimi ile bizleri duygusal değer yaratma kavramı ile tanıştırdı. Tamtekin’in canlı anlatımıyla bu kavramın “duygusal zeka” kavramından nasıl farklılaştığını, bu yaklaşımı başarıyla kullanan birey ve markaların nasıl yöntemler kullandıklarını dinledik. Nasıl olup da bazı liderlerin hedef kitlelerinin duygusal değerlerine başarıyla hitap ettiklerini tartıştık ve bu kavramın bir koç açısından potansiyel uygulama alanlarını konuştuk.

İkinci eğitimimiz çok popüler bir konudaydı: Kişisel Marka. Yönetim Kurulu üyemiz Kamil Kasacı renkli ve neşeli anlatımıyla bizi kişisel markamızı nasıl yaratacağımız konusunda sayısız bilgi ile donattı. Hizmetini pazarlamaya çalışan bir koç açısından bakarak yarattığı yöntemi adım adım tarif ederek bize çok önemli araçlar sundu. Koçluk ruhuna uygun şekilde güncel örnekler üzerinden giderek bize düşündürücü sorular sordu, hatta kendi markamızı yaratmak için taslak bir plan bile yaptırdı.

Son olarak ise Emre Hasan Saylık tarafından verilen ve hepimiz tarafından merakla beklenen Kişisel Garanti ve Kalite eğitimini gerçekleştirdik; öyle ya koçluk yapan kişiler olarak bizim işimiz insanla. Garanti, kalite gibi teknik kavramlarla ne ilgimiz olabilir? Üç saate yakın süren eğitim ile Emre Hasan Saylık bizi, o ana kadar bize uzak görünen bu kavramlarla tanıştırdı, ürettiği hizmeti satan bireyler olarak ortaya koyduğumuz koçluk ürününü nasıl daha amacına uygun planlayıp hayata geçirebileceğimizi, nasıl sürekli iyileştirebileceğimizi, yapabildiklerimizle müşterimizin beklentileri arasındaki boşlukları nasıl daha iyi doldurabileceğimizi anlattı.

Ben her üç eğitimin de katılımcısı olarak hepsinden önemli dersler aldım. Duygu Sihirbazı eğitimi bana uzun süredir kendimde önemli bir gelişim alanı olarak belirlediğim duygusal boyut ve koçluk verirken değerler konusunu kullanma aşaması için o ana kadar düşünemediğim bir çok açılım sundu. Kişisel Marka eğitimi sayesinde bir birey olarak dışarıya vermek istediğim mesajı netleştirme ve odaklama konusunda önemli adımlar attım. Kalite ve Garanti eğitimi ise hitap ettiğim müşteri kitlesinin beklentisini daha iyi anlamak için ve verdiğim hizmetin niteliğini buna göre geliştirmek için neler yapmam gerektiği konusunda bana fikir verdi.

Eğer sizler de eğitimlerimiz katıldıysanız sizlere neler kattığını bu yazının altına yorum olarak yazabilirsiniz. Katılamadıysanız ama tekrarlanmasını talep ediyorsanız benzer şekilde yazının altına mesajınızı yorum olarak iletebilir ya da iletişim e-posta adresimizi kullanarak bize yazabilirsiniz. Sonbahar etkinliklerimizi planlamaya başladığımız bugünlerde yorum ve yönlendirmeleriniz bizler için önemli.

Koçluk Platformu Derneği olarak bahar etkinliklerimizin sonuncusu 5 Haziran Pazar sabahı yapılacak olan kahvaltılı bir Sosyal Buluşma. KPD üyesi olun ya da olmayın, yeri ve katılım detayları çok yakında belli olacak bu etkinliğe koçluk konusuyla ilgilenen herkesi bekliyoruz.

5 Haziranda görüşmek üzere!

“Üç eğitim – Üç yetkinlik” üzerine 5 düşünce

  1. Merhaba ICF üyesi bir koç olarak her 3 eğitiminde inanıyorum ki dolu dolu bir içeriği mevcuttu. Üzülerek ben bu eğitimlere dahil olamadım. Umuyorum tekrarlanır ve tarihleri bizlere iletilir.

    1. Sema hanım merhaba, eğitimlerden haberdar olmak için aylık e-bültenimize üye olabilir ya da sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Sonbahar aylarında 3 yeni eğitim daha planlıyoruz, konuları için gelen talepleri dikkate alacağız. Derneğimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir