KPD Görselleri

Aşağıda KPD logosunun boyut ve KPD isminin font rengi açısından farklı özelliklerde kpd logolarını bulacaksınız.

KPD logosu bireysel ve kurumsal üyelerimiz tarafından ÜYELİK DURUMUNUN GÖSTERGESİ olarak kullanılabilir.

KPD logosunun herhangi bir üyemiz tarafından sahip olunan koçluk ve/veya eğitim programı akreditasyonunu simgelemek amaçlı olarak kullanılması, sertifika ya da katılım belgesinde bu amaçlı olarak yer verilmesi KESİNLİKLE YASAKTIR.

Konuyla ilgili yönetim kurulu görüşümüz aşağıdaki gibidir:

Değerli Üyelerimiz,

Koçluk Platformu Derneği (KPD), koçluk mesleğinin Türkiye’de resmi olarak tanınması, mesleğin standart ve yeterliliklerinin belirlenmesi, toplumun her düzeyinde koçluk sisteminin bilinmesi, yaygınlaşması ve koçluk hizmetinin en üst düzey ve standartlarda gerçekleştirilmesi için mesleğe yön çizme, bilgi ve referans noktası olmayı amaçlayan bir sivil toplum örgütüdür.

KPD Etik İlkeleri ve KPD Etik Kurulunun 30 Mart 2016 tarihli raporu doğrultusunda üyelerimizin Koçluk Platformu Derneği (KPD) ismi ve logosunu kullanma konusunda bir çerçeve oluşturulması ihtiyacı doğmuştur.                     Bu bağlamda farklı mecralarda KPD referansı; ”KPD Akredite”,  “KPD Onaylı Koçluk Eğitimi”,  “KPD akreditasyon süreci” vb. yanlış ifadeler kullanıldığı ve  “KPD logosunun sertifikalarda kullanımı” ile ilgili yanlış uygulamalar yapıldığı gözlemlenmiştir.

KPD logosunun herhangi bir üyemiz tarafından sahip olunan koçluk ve/veya eğitim programı akreditasyonunu simgelemek amaçlı olarak kullanılması, sertifika ya da katılım belgesinde bu amaçlı olarak yer verilmesi KESİNLİKLE YASAKTIR.” 

KPD’nin bugüne kadar akreditasyon verdiği, onayladığı, referans olduğu herhangi bir eğitim ya da kurum bulunmamaktadır.

Yukarıda belirtilen hususlara üyelerimizin azami özeni göstermesini rica ederiz.

Saygılarımızla,

KPD Yönetim Kurulu

KPD Logoları:

Pusulamız: Vizyonerlik, akılcılık, bilimsellik ve özgünlük.